1. Használj megújuló energiát!
Egy vállalkozás havi energiaszámlája a működési költségvetésének meglehetősen jelentős részét teheti ki. Ez különösen igaz nyáron vagy télen, amikor a fűtés és a hűtés felviszi a költségeket. Megújuló energiaforrás telepítése lehetővé teheti vállalkozásod számára, hogy jelentősen csökkentsd energiaköltségeidet. Ha professzionális segítséget szeretnél igénybe venni, keresd meg az erre legmegfelelőbb szakembert, aki segíthet napelemek telepítésében vagy más energiatakarékos megoldások megvalósításában.
2. Termelj kevesebb hulladékot!
A kereskedelmi hulladékkezelés óriási havi költséget jelenthet a különféle iparágakban működő vállalkozások számára. Még azok a vállalkozások is túlzott mennyiségű hulladékot termelhetnek, amelyek fő tevékenysége adminisztratív munka. Ha összehangolt erőfeszítéseket teszel a teljes hulladékmennyiség csökkentésére, csökkentheted a szemétbegyűjtési költségeket, ráadásul elősegítheted vállalkozásod működésének fenntarthatóbbá tételére tett erőfeszítéseit. Azt is tartsd szem előtt, hogy ha kevesebb szemetet termelsz, előfordulhat, hogy kevesebb dolgot is vásárolsz. Keress lehetőségeket a készleteid újrafelhasználására vagy újrahasznosítására, amikor csak lehetséges.
3. Beszerzési költségek
A vállalkozásod mindennapi tevékenységéhez szükséges alapanyagok megvásárlásának folyamata rendszeres ellenőrzést igényel. Ha nem Te vagy a felelős a kellékek megrendeléséért, fontos, hogy rendszeresen ellenőrizd a rendelésekkel kapcsolatos kiadásokat. Mind a nagy, mind a kis cégeknél előfordulhat, hogy a személyzet nem igazán törődik a legjobb ajánlat megtalálásával. Még ha hangsúlyozod is a költségtakarékos vásárlás fontosságát a rendelések leadásáért felelős személyzet számára, előfordulhat, hogy nem vállalnak ugyanolyan szintű kezdeményezőkészséget, mint egy vezető beosztású alkalmazott, aki aktív szerepet vállal a vállalkozás működési költségvetésének kialakításában és felülvizsgálatában.
Ügyelj arra, hogy rendszeresen ellenőrizd a megrendeléseket, és ellenőrizd, hogy a személyzet okosan költ-e. Keress néhány kelléket a cég legutóbbi rendeléseiből, és nézd meg, hogy elérhetők-e máshol olcsóbban. Néha a készletek ingadozása miatt az általában drágább kiskereskedő a legversenyképesebb választási lehetőség.
4. Szolgáltatási szerződések frissítése
Ahogyan nem szabad megismételned ugyanazokat a beszerzési rendeléseket robotpilóta mellett, nem szabad automatikusan megújítanod a szolgáltatási szerződéseket anélkül, hogy nem látnád, van-e jobb ár számodra más szolgáltatónál. Az olyan lényeges szolgáltatásokat, amelyekre a vállalkozásnak szüksége van, mint például az internet vagy a bérszámfejtés, mindenképpen érdemes legalább három hónappal a szerződéses futamidő lejárta előtt megvizsgálni.
Az egyik módja annak, hogy jobb szerződéses árat kapj a szolgáltatótól, ha a szokásosnál hosszabb szerződési időszakot vállalsz. Ha ezt a módszert választod, óvatosnak kell lenned ezzel a lehetőséggel! Óvakodj a meghosszabbított szerződési feltételektől olyan szolgáltatókkal, akiknek jelenleg nincs nagy versenytársa. Egy év múlva az új versenyző felkeres egy jobb ajánlattal, sajnálhatod, hogy egy vagy több további évre szóló szerződésed van.
5. Bölcsen válassz hitelt
A rossz üzleti hitelnek hatásai, hogy havonta megemelkednek a költségei, így kevésbé lesz jövedelmező. Előfordulhat, hogy sokkal több kamatot fizetsz kiadásaiért, és sokkal nehezebb lehet jó befektetést szerezned új finanszírozási lehetőségekhez. Ügyelj arra, hogy figyelemmel kísérd vállalkozásod hitelét, hogy megtudd, hogyan hatnak rá a kiadási tevékenységek. A rendelkezésre álló hitelek túlzott felhasználása gyakori példa a gyakorlatokban, amelyek leronthatják üzleted költségvetését. Ha növeled hitelkereted az újonnan elérhető összeg felhasználása nélkül, az segíthet a felhasználási arány ellenőrzésében és elősegítheti a javulást.
Mivel a megélhetési költségek mindenki számára növekszenek, az üzleti élet költségei is emelkednek. Az üzleti vezetőknek most minden eddiginél jobban oda kell figyelniük a kiadásokra.