Honlapkészítési tanácsok kezdő vállalkozóknak - Így készíts weboldalt!

Főoldal > 5 tipp céges weboldal készítéséhez – honlap készítési tanácsok kezdő vállalkozásodnak

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

5 tipp céges weboldal készítéséhez – honlap készítési tanácsok kezdő vállalkozásodnak


2022/03/28
ZH

Akármilyen vállalkozásunk is van, a Web 3.0 korszakában már elengedhetetlen, hogy weboldalunk legyen. Ha ismertekké szeretnénk válni és online sikereket szeretnénk elérni, nem elég egy social oldalt vezetni a SEO és a PPC hirdetések világában. Egy jól felépített weboldalon keresztül mutatod be márkádat, termékeidet vagy szolgáltatásaidat, amivel profitot is szerezhetsz vállalatod számára.

Így készíts saját weboldalt!

1. Domain választás

Amennyiben honlapot szeretnénk készíteni az első lépés a megfelelő domain név kiválasztása. Mi is az a domain? A domain nem mást, mint amivel beengeded a látogatókat az oldaladra, ezért fontos, hogy megfeleljen a SEO szempontoknak, hogy könnyen rátalálhassanak, passzoljon a vállalathoz és tetszetős is legyen. Egy jó domainhez jó kiterjesztést is kell választanunk, például Magyarországon a .hu amit használunk, míg nemzetközi piacon a .com az elterjedt. Ez leginkább a célközönség függvénye, ugyanis, ha külföldre szeretnél terjeszkedni, érdemes a nemzetközi formákat választanod. A megfelelőség mellett egyedinek is kell lennie. A márkanévhez hasonlóan az egyediség itt is arra szolgál, hogy megkülönböztessük domainünket a versenytársakétól, hogy látogatóink ne keverjenek össze minket más konkurencia oldalakkal. Sokan az egyedi márkanevüket választják domainnek, de igazából csak a fantáziádon és kreativitásodon múlik mit választasz.

 



2. Fizess elő egy Hosting rendszerre

A domain után fontos jó webhelytárat választanod. Ettől lesz a honlapod gyors és mindig elérhető. ezért nagyon fontos a megfelelő céget megtalálnunk erre a célra. Legtöbb esetben egy hónapra, fél évre vagy egy évre fizethetünk elő különböző díjcsomagos szolgáltatásokra. Mielőtt megrendeled a szolgáltatást, meg kell határoznod, hogy mekkora tárhelyre lesz szükséged. A szolgáltatás kiválasztásában fontos szempont lehet, hogy van-e ügyfélszolgálatuk és hogy az milyen időben működik. Az sem utolsó szempont, hogy helyileg hol helyezkednek el az adattároló szerverek, valamint, hogy készül e biztonsági mentés áramkimaradás esetén. Keressünk rá arra is, hogy a szolgáltatás mellé jár-e ingyenes SSL tanúsítvány, ami automatikusan frissül és garantálja az adatok biztonságát, és nézz utána az SSD tárhely lehetőségre is, hogy extra tárhely használatával, mennyi lesz a plusz költség.

 

3. CMS rendszer

A Content Management System, azaz a CMS rendszer egy olyan tartalomkezelő rendszer, amivel a weboldalon tudsz létrehozni, módosítani és megosztani különböző tartalmakat. Erre a célra a legkedveltebb CMS rendszer a Wordpress, aminek több előnye is lehet. Néhány hét alatt magadnak is elkészítheted a honlapodat Wordpressel, ha legalább középhaladó szinten értesz a weboldal fejlesztéshez és a webdesignhoz. Ha így döntesz, akkor tudnod kell, hogy az adott témáért és plug-inek telepítéséért is fizetned kell a hosting rendszer és a domain neve mellett. Ha viszont egy webfejlesztőre bíznád a munkát, akkor az ő munkáját is ki kell fizetned, így nyílván több kiadásod lesz, de a munka viszont profi kezekben lesz. Spórolni a tartalmak feltöltésével és módosításával, tudsz ugyanis, ha tisztában vagy az alap IT ismeretekkel, ezek neked is menni fognak a későbbiekben, így az extra díjaktól mentesülni fogsz.

 

4. SEO

SEO-zással kimaxolhatod az online jelenléted, ugyanis a témába vágó kulcsszavakra optimalizált saját tartalmas weboldalunk a keresőoptimalizálásnak hála megnövelheti látogatottságunkat. A WordPress CMS rendszerével könnyedén tudsz létrehozni landing oldalakat és blogbejegyzéseket. Ezekkel a kreatív tartalmakkal kell megtöltened weboldalad a siker érdekében. Fontos az alapvető SEO szabályokat betartanod és ne feledd: mindig egyedi tartalmat tölts fel weboldaladra! A Yoast egy olyan SEO plug-in, ami a WordPress egy kiegészítője, és segítségével magasabb szintű keresőoptimalizálásban részesítheted honlapodat. Segítségével ellenőrizheted a kulcsszó sűrűséget, a külső és belső linkek használatát vagy a képek helyettesítő tagjeit.

 

5. Átláthatóság

A weboldal tervezése közben nagyon fontos szem előtt tartanod a felhasználóid igényeit. Ha valaki megérkezik az oldaladra, akár organikusan, akár egy fizetett hirdetésből, akkor a legszembeötlőbb a landing oldalon kívül persze, a főoldal és a menüpontok. A kezdőlap mellett fontos még szolgáltatások vagy termékek oldalt csinálnod, egy Rólunk című oldalon bemutathatod a céget és történetét, a Referencia oldalon pedig szemléltetheted azokat a munkákat, amikkel eddig foglalkozott a cég. A Kapcsolat oldalt már említenem sem kell, hogy elengedhetetlen és a legjobb, ha Blog oldalt is csinálsz, ahova kreatív blogcikkeket tölthetsz fel. A sok felesleges almenüpont összezavarhatja a látogatót, így érdemes csak a legfontosabbakat használni, és azokat csoportosítani a főmenüpontok alá. Például ha egy kozmetikai termékeket forgalmazó céged van, akkor a termékek menüponthoz rendelt almenüpontként a testápoló termékeket és azon belül csinálj különböző oldalt a különböző testápoló termékeknek. A megfelelő elrendezés hozzájárul a megfelelő keresőoptimalizáláshoz is , hiszen a Google algoritmusa figyelembe veszi, hogy a potenciális vásárló hány kattintással tud eljutni egy fontos tartalomig. A releváns tartalmakat a főmenüből és az almenüből elérve előrébb fogja sorolni, mintha még kétszer vagy háromszor kellene többet kellene kattintani a tartalomért.




Jövő Online marketing Piac



Legfrissebb cikkek


Erre az engedélyre feltétlen szükséged lesz, ha nyáron fagyizót szeretnél nyitni
Tudom, hogy még csak január van, de nálam ez az időszak a nagy tervezések ideje, és egyébként is, ahhoz hogy nyáron vállalkozást indíthass, még időben el kell kezdened annak a megtervezését, többek között a szükséges dokumentumok beszerzését. Ezért kicsit elkezdtem utána járni annak, hogy milyen engedélyek kellenek, ha nyáron fagyizót szeretnék nyitni.
5 stresszkezelési tipp kisvállalkozóknak
Vállalkozni stresszes dolog, még a  legkisebb szervezetek menedzselése is megterhelő feladat. Minél hamarabb megtanulod a stressz kezelését kisvállalkozóként, annál jobb. Lássunk is 5 tippet ehhez.
10 Tipp, hogyan keress sok pénzt akár mellékállásban
Ebben a cikkben tíz tippet találsz, hogyan kereshetsz sok pénzt mellékállásban, fokozva pénzügyi stabilitásodat és elérve céljaidat.
Minden ami üzlet!

Üzleti blog azok számára, akik naprakészek szeretnének lenni az üzleti világban történő eseményekkel. Ezen a portálon olyan üzleti dolgokról lesz szó, amivel megkönnyíthetem a mindennapjaidat neked is, ha üzleti témáról van szó!

 

Üzlet a hétköznapokban!

Hogyan oszd be az idődet hatékonyan? Hogyan legyünk produktívak? Mit kell mondani egy állásinterjún? vagy Hogyan legyek jó vezető? Ezekre a kérdésekre is választ kaphatsz, ha a blogomat olvasod. Böngéssz az üzleti cikkek között és könnyítsd meg az üzlettel töltött hétköznapokat.

Hírek, érdekességek és üzleti programlehetőségek

 Az oldalon megtalálod az aktuális híreket és érdekességeket az üzleti világból. Üzleti események és programok, amiken érdemes részt venni, ha Te is az üzlet világában mozogsz!

Kitekintő

Kezdd velem a napot egy jó kávé mellett, és értesülj minden fontos dologról,amik az üzleti világban történtek! Számomra fontos, hogy tartalmaim olyan témákat érintsenek, amik érdekesek és izgalmasak, hogy olvasásukkal élményt is nyújtsak számodra!